ВИДЕО: Алиовски под истрага на ФА - погледнете зошто

Mакедонскиот фудбалски репрезентативец и член на Лидс, Езџијан Алиоски се најде под истрага на англиската фудбалска асоцијација или ФА.

Причина е гестикулацијата на Џани со плазење на јазикот на вчерашниот меч со Барнли кон противничкиот фудбалер Двајт Мекнил. Како што информира тренерот на Барнли, еден негов играч го пријавил случајот до службените лица на тој натпревар.Инаку пријавата е доставена до ФА која секако дека ќе покрене истрага за Алиоски.

Од друга страна тренерот на Лидс, Марсело Биелса исто така посочи дека не ја видел целата ситуација.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.05.2021 - 11:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега