ВИДЕО: Александра е екс заменичка министерка во Украина - доби отказ, па сега во бикини ги остави мажите без зборови

Поранешна заменичка министерка во Украина, Александра Клитина се појави после минатогодишниот скандалозен отказ и најави дека повторно се враќа во политиката за да се бори против корупција, но со изгледот ја засени својата политичка порака.

30-годишната поранешна владина министека најавила основање на партија која ќе се вика „Украина против корупција“.

Клитина се појавила во костим за капење или прилично впечатлив фустан и остро ги искритикувала мажите кои во моментов ладеат со Украина.

„Одлучив да се борам за вистината, затоа што овие идиоти во панталони се бескорисни“, тврди поранешната заменичка на министерот и верува дека нејзината партија конечно ќе се избори со тие маѓки проститутки, како што самата ги нарекува.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

02.07.2020 - 13:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега