ВИДЕО: Ајкула нападнала жена и ѝ зарила заби во рамото - со камера снимена борбата за живот

Една Германка била нападната од ајкула додека нуркала во Црвеното Море, а камерата снимила како предаторот и ги забил забите во рамото.Жената ја спасил инструктор кој дошол и ја избркал ајкулата, додека другите нуркачи тргнале да се враќаат на површината.

Германката имала голема рана на рамото, а завршила со неколку конци откако пристигнала во болницата. Експертите велат дека нејзиниот дебел костум за нуркање ја спасил од сериозни повреди.

„Уморна сум и исцрпена, но среќна сум што сè заврши толку брзо. Јас сум жива, сè уште ги имам сите екстремитети, што е повеќе од доволно за да бидам благодарна”, рекла таа.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

05.12.2020 - 13:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега