Венера во Овен до 29 април: 4 хороскопски знаци ќе доживеат големи промени во љубовта

Астрологот Јулија Лифанова даде прогноза што ќе се случи со оние знаци на кои Венера, која е во Овен до 29 април, им е одговорна за љубовта и хороскопот.

Овен

Венера, владетел на вашиот партнерски сектор, се поврзува со Јазолот на иднината во вашиот знак на 18 и 19 април.

Ова дефинитивно може да доведе до средба со личност која ви ја донела самата судбина или да се сретнете со поранешен партнер. Работата е што на овие датуми, ретроградниот Меркур ќе биде во конјункција со Венера, што може да донесе повик од бивши, вести или случајна средба.

Но, бидете сигурни: ако нешто романтично ви се случи на 18 и 19 април, тогаш дефинитивно тоа е влијанието на универзумот! За оние Овни кои се веќе во врска или брак, ова може да значи појава на нови договори во врската.

Бик

Венера е вашиот владетел, така што секој нејзин транзит има апсолутно судбоносно влијание врз вашиот живот. Во овој случај, од 18 до 19 април, можете да започнете да комуницирате со личност од вашето минато, без разлика дали живее во странство или имате тајна врска со нив на интернет.

Ќе ви биде важно да разјасните некои финансиски обврски и на крајот ќе ја постигнете целта. Во спротивно, вашиот партнер може да одлучи да го направи следниот чекор во вашата врска на 25 мај, кога Марс ќе дојде до точката на помрачување. Затоа, не грижете се ако на 18 и 19 април има недоразбирања. Ситуацијата треба да созрее!

Девица

Вашиот владетел Меркур ќе биде во конјункција со Венера од 18 до 19 април, што значи дека би можеле да имате важен состанок со партнерот.

Најверојатно станува збор за личност која предизвикува сериозна физичка привлечност или вие и вашиот сопружник ќе одите кај семеен психолог.

Ова е одлично решение кое ќе разјасни многу во вашата врска. За невенчаните Девици, 18 и 19 април може да донесат активен додворувач кој ќе флертува со вас доста агресивно.

Вага

Изгледа дека ви претстојат одлични денови, а на 18 или 19 април ве очекуваа навистина важен настан во вашата врска. Вашиот владетел се поврзува со Јазолот на иднината во брачниот сектор, што значи дека може да сретнете личност која одговара на вашата судбина или која ќе ве запроси.

Вашиот живот ќе се промени многу, бидејќи Венера во вашата карта владее и со секторот на кризи и… сексуални односи. Веројатно ќе имате нова, жива интимна врска. За оние Ваги кои доживуваат криза во бракот, 18/19 април може да донесе сериозна одлука во заедницата, вклучително и развод.

17.04.2024 - 23:39

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега