Велешанец за една ноќ ограбил три продавници и градинка

На 12.05.2022 полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода С.Д (42) од Велес. Тој се сомничи дека ноќта помеѓу 09 и 10.05.2022 извршил четири кривични дела „тешка кражба“ во три продажни објекти и детска градинка на подрачјето на Велес.

Лицето е задржано во Полициската станица во Велес, а дел од предметите се пронајдени и вратени на сопствениците. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

13.05.2022 - 11:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега