Вечерва пристигна нова пратка вакцини на „АстраЗенека“

Министерост за здравство, Венко Филипче со објава на Фејсбук ја информираше јавноста дека вечерва во Македонија пристигнаа 38 400 дози од вакцината „Астра-Зенека“.

– Вечерва пристигнаа 38 400 вакцини од производителот „Астра-Зенека“ кои ги обезбедивме преку Ковакс механизмот. Вакцините ќе бидат наменети за ревакцинација и вакцинација на граѓани над 60 години. Количините постојано се надополнуваат, пријавете се на vakcinacija.mk, стои во објавата на министерот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.05.2021 - 22:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега