Вечера која го топи салото: Секоја вечер пред спиење јадете го ова и гледајте како исчезнуваат килограмите

Досега веќе веројатно сте слушнале колку чиа семето е добро за организмот, како за здравјето така и за одржување на линијата. Чиа семето е богато со протеини кои ќе ги нахранат мускулите и ќе ве заситат; циметот кој исто така е дел од оваа вечера ги разградува масните наслаги, додека медот и бананата ќе му дадат добар вкус на оброкот.

Доколку на овој начин го завршувате денот, можете да очекувате брзо губење на килограмите.

Потребни состојки:

– 2 лажички чиа семе

– 125 мл. млеко

– 125 мл. вода

– 1 лажичка мед

– 1 лажичка цимет

– 1 банана

Начин на припрема:

Згмечете ја бананата со вилушка, па додајте ги и останатите состојки. Сè добро промешајте и оставете ја вечерата еден час во фрижидер за чиа семињата да набабрат.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

29.07.2020 - 16:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега