Вардар елиминиран од завршниот турнир во СЕХА поради Ковид

Вардар 1961 нема да игра на завршниот турнир од СЕХА лигата кој викендов ќе се одржи во Задар поради позитивни случаи на Ковид, иако го доби двомечот со ППД Загреб.

Ракометарите на Вардар ќе треба да се вратат во Македонија. Сепак, засега нема детали за кого станува збор, иако дел од медиумите јавуваат дека само еден играч е позитивен. СЕХА сепак реши да го елиминира Вардар 1961.

На местото на македонскиот клуб најверојатно ќе настапи ППД Загреб.

 

01.09.2021 - 19:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега