Ваква временска прогноза не сте слушнале: Сите зборуваат за црногорската водителка (ВИДЕО)

Црногорската водителка Билјана Станковиќ стана хит на социјалните мрежи поради необичната временска прогноза, односно нејзината интерпретација на истата.

 

Имено, водителката која работи во „РТЦГ“ известувала какво време ги очекува Црногорците за викендот и направила симпатичен лапсус по кој никому не му било јасно какво ќе биде времето.

„Утре променливо обла... сончево со повремено, со повремени, облачно, повремено, температура до 26 степени“, рекла Билјана, а гледачите останале збунети.

25.09.2021 - 14:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега