Утре средба Ковачевски - Мицкоски во 15.00 часот во Клуб на пратеници

По барање на премиерот Димитар Ковачевски утре во 15:00 часот ќе се одржи лидерска средба со лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски, објави Лидер повикувајќи се на извори од ВМРО-ДПМНЕ.

На лидерската средба, премиерот и лидерот на опозицијата ќе дискутираат околу францускиот предлог.

02.07.2022 - 23:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега