Утре две општини во Скопје без вода

Регионалниот центар за управување со кризи на  Скопје, по добиеното известување од ЈП Водовод и канализација, ги известува граѓаните дека  на ден 27.09.2022 година (вторник) :

Поради отстранување дефект на водоводна мрежа со пречник од ф-175 мм, на ул. Крсте Мисирков бр. 9, од 09:00 часот до завршување на интервенцијата, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од ул. Чаирска, дел од ул. Отокар Кершовани  и дел од комплексот „УКИМ“, односно Економскиот  Факултет и Ректоратот. (Општина Чаир).

26.09.2022 - 18:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега