Уште 1.000 потписи ѝ недостасуваат на Ванковска

Проф. Билјана Ванковска преку социјалните мрежи ја информираше јавноста дека ѝ недостасуваат уште 1.000 потписи за да ги достигне 10.000 законски пропишани, по што нејзината кандидатура за претседател на Македонија ќе стане официјална.

Утре ќе биде убав ден во престапна година!
Ако не сакате турканици викендов, појдете утре или задутре.
Идемооо!, напиша професорката на ФБ.

28.02.2024 - 21:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега