Украинците на Евровизија: Спасете го Азовстал веднаш (ВИДЕО)

Украинците успеаа да слават на Евровизија пред останатите ривали, откако добија најголем број од гласовите од публиката.

Публиката танцуваше со нивната песна, а на крајот добија грмогласен аплауз, по што испратија порака до светот.

„Ве молиме да ѝ помогнете на Украина. Помогнете му на Мариупол. Спасете го Азовстал веднаш“, кажаа од бендот.

15.05.2022 - 10:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега