Убиен познат рапер, близок пријател на Џастин Бибер


Познатиот рапер Крис Кинг почина во саботата во Нешвил, Тенеси откако бил ранет околу 2 часот и 30 минути кога бил со пријателите во уличка, соопшти полицијата, пренесува „Пипл“.

Како што се наведува понатаму, тројца мажи им пришле и се обиделе да ги ограбат, а Кинг и уште еден маж биле ранети. Напаѓачите побегнале, а раперот бил пронајден во гаража на хотел.

Веднаш бил пренесен во болница, но таму починал.

32-годишниот рапер беше близок пријател со пејачот Џастин Бибер, кој јавно се опрости од него.

“Те сакам брат. Ова боли“, напиша Џастин Бибер, пренесува гореспоменатиот медиум.

23.04.2024 - 19:48

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега