Убавицата беше „пали-гаси“ во српската полиција: Сега ѝ се закануваат 8 години затвор (ФОТО)

Поранешната државна секретарка во српското Министерство за внатрешни работи, Дијана Хркаловиќ би можела да заврши помеѓу една и осум години затвор бидејќи е обвинета за „трговија со влијание“.

Таа сега е во притвор во Окружниот затвор во Белград, кадешто, во согласност со епидемиолпшките процедури ќе биде изолирана во специјална ќелија 14 дена.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Dijana Hrkalovic (@dijanahrkalovic)

Високиот суд во Белград објави дека поранешниот државен секретар на МВР е во притвор до 30 дена поради фактот што може да влијае врз сведоците на слобода.

Хркаловиќ, некогаш „најмоќната жена во српската полиција“, во последно време се споменувала како личност поврзана со подземјето и беше уапсена во врска со убиството на Властимир Милошевиќ во 2017 година.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Dijana Hrkalovic (@dijanahrkalovic)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Dijana Hrkalovic (@dijanahrkalovic)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Dijana Hrkalovic (@dijanahrkalovic)

17.10.2021 - 09:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега