Убава државна плата за сопругот на пратеничката на ДУИ

Елвир Зендели, сопруг на пратнеичката на ДУИ Арта Билали Зендели од почетокот на месецов има убаво работно место. Вработен е во Аенцијата за цивилно воздухопловство каде платата во зависност од стажот се движи околу 70.000 денари. Останува на институциите да проверат дали имало одреден конфликт на интереси имајќи предвид дека станува збор за сопруг на пратеничка од мнозинството.

Одлуката за вработување е од пред два дена, со дата од 2 октомври 2023 година потпишана од директорот  Томислав Тунтев, поранешен пратеник на СДСМ

 

 

04.10.2023 - 15:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега