Уапсено 16-годишно момче кое сакало да нападне училиште во Германија

Полицијата во Есен приведе 16-годишно момче, откако во неговиот дом биле пронајдени материјали за изработка на бомби.

Тиинејџерот бил приведен под сомнение дека планира напад во училиште, а министерот за внатрешни работи Херберт Реул го потврди случајот.

„Полицијата спречила голем кошмар“, кажал Реул.

12.05.2022 - 15:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега