Уапсени 3 лица од Скопје кај кои била пронајдена дрога

МВР информираше дека вчера во периодот меѓу 21:00 часот и 22:00 часот на подрачје од Карпош од полициски службеници од СВР Скопје биле лишени од слобода В.А.(19), Ф.Ѓ.(33) и Б.Г(45) сите од Скопје бидејќи кај нив биле пронајдени прашкаста материја и опојна дрога марихуана. По целосно документирање на случаите против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

05.07.2020 - 14:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега