Уапсена жена која била фатена со дрога во Скопје

 

Вчера во 20:00 часот на ул.„Никола Тесла“ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје ја лишиле од слобода 39-годишната С.К. од Гевгелија, бидејќи при претрес во куќа во Скопје каде таа престојува, извршен со судска наредба, биле пронајдени прашкаста материја и предмети со остатоци од прашкаста материја, информира МВР.

По целосно документирање на случајот, против неа ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.09.2020 - 10:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега