Уапсен скопјанец баран со потерница

Денеска во 14:15 часот полициски службеници од ЕВР Кисела Вода го привеле 31-годишниот Б.П.  од Скопје, кој се барал со потерница во врска со чл.237 од КЗ на Република Македонија, а по наредба на Основен суд Скопје за издржување на казна затвор од две години, информира МВР.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.10.2020 - 15:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега