Уапсен маж од Прилепско, истепал полицаец

 

Полициски службеници на СВР Тетово, вчеравечер околу 23 часот и 30 минути, на улица „Вонвардарска“ во Тетово, го лишиле од слобода 48-годишниот Т.Ѓ. од прилепското село Пешталево затоа што физички нападнал полициски службеник кој извршувал службени дејствија, извести СВР Тетово.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

05.12.2023 - 12:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега