Туристи запрепастени од суштеството кое го најдоа на плажа: „Што е ова, риба или вонземјанин?“

Туристите кои одеа покрај австралискиот брег минатата недела наидоа на необична глетка на плажата која ги воодушеви.

Но, уживањето им беше запрено од тоа со кое се соочија.

Тие најдоа мртво суштество на плажата, легнато на песок, најверојатно откако брановите го донеле на копното во текот на викендот.

Кејт Ремптон и нејзиниот сопруг Том, кои се ветеринари, забележале морско суштество, огромна риба кај реката Кенет на југозападниот брег на Викторија во Австралија.

-Колку што разбрав, не е голем примерок, мислам дека може да пораснат двојно повеќе, изјави Кејт за „Дејли Меил“ во Австралија.

Оние кои го видоа ова суштество останаа во шок. Велат дека немаат видено нешто почудно, но и грозно истовремено.

Наликува на риба, да, но повеќе личи на вонземјанин, коментираа посетителите.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

31.07.2020 - 10:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега