Три одлики што ги бара секој хороскопски знак кај својот партнер

Кога избирате партнер за цел живот, сигурно сакате да поседува одредени карактеристики. Астрологијата открива кои 3 одлики кај партнерот му се важни на секој хороскопски знак.

Овен
Сигурност, храброст, оптимизам.

Бик
Авантура, спонтаност, бестрашност.

Близнаци
Скромност, разбирање, интелигенција.

Рак
Зрелост, несебичност, лојалност.

Лав
Активност, самодоверба, дружељубивост

Девица
Организираност, независност, непристрасност.

Вага
Шарм, култура, совест.

Скорпија
Чувствителност, претпазливост, сочувствителност.

Стрелец
Работливост, одговорност, искреност.

Јарец
Верност, простување, софистицираност.

Водолија
Креативност, забава, флексибилност.

Риби
Автентичност, енергија, харизма.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

28.11.2020 - 13:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега