Тренчевска: Се надевам на решение со СОНК до крајот на неделава

Блиску сме до конечно решение, соопштија денеска на заедничка прес-конференција министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска, и претседателот на СОНК, Јаким Неделков.

 

„Денеска разговаравме за повеќе предлог-решенија од двете страни и дојдовме до приближување на ставовите“, рече министерката Тренчевска.

Таа најави дека преговорите ќе продолжат во текот на неделата.

„Продолжуваме со дијалогот се надевам дека до крајот на неделата, четврток – петок, ќе имаме конечно решение“, додаде министерката.

17.05.2022 - 15:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега