Тракторист тешко повреден- итно префрлен во болница

 

Во болница во Битола бил пренесен маж откако претходно паднал од трактор и се повредил.

Според пријавеното,на 10.08.2020 во 10.40 часот во Полициската станица Демир Хисар било пријавено дека во Итната медицинска помош Демир Хисар бил донесен Т.А.(33) од с.Долно Јаболчиште, кој се здобил со повреди при пад од трактор.

Тој бил пренесен во Клиничката болница Битола, каде му биле констатирани тешки телесни повреди. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Битола.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.08.2020 - 11:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега