Трајанов предлага широка коалиција во која ќе се вклучи и ВМРО-ДПМНЕ

Пратеникот и лидер на Демократски Сојуз, Павле Трајанов гостуваше во емисијата „360 степени“ при што предлага широка коалиција.

„Моја сугестија е да се размисли за широка коалиција во која ќе бидат вклучени сите партии и ќе се вклучат сите капацитети во државата. Под широка коалиција мислам да влезе и ВМРО-ДПМНЕ и другите опозициски партии“, вели Трајанов.

Трајанов смета дека на ваков начин може да се помогне за решавање на кризата и подобро соочување со предизвиците.

03.10.2022 - 22:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега