Трагедија во Белград: Вечерва загина 59-годишен возач

59-годишен возач загинал вечерва додека возел во Белград.

Според српските медиуми, се се случило на крстосница, кога автобус „ГСП“ на линијата 56 налетал на четири патнички возила.

Очевидци изјавиле дека на возачот му се слошило додека возел.

„Дојде и брзата помош, но немаше начин да го спасат. По реанимација констатирана е смрт“, вели изворот на „Блиц“, додавајќи дека на повреди се пожалиле 5 лица.

29.03.2023 - 22:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега