Трагедија на патот Битола-Прилеп: Загина младо момче

Млад прилепчанец загина во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 12:00 часот во СВР Битола на магистралниот пат Битола-Прилеп, кај село Беранци.

Како што инфомира МВР, патничко возило „опел корса“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од Б.Н.(31) од Прилеп, удрило во бетонски столб од надвозник. Возачот починал на местото на незгодата. Лекар од Итната медицинска помош  констатирал смрт, а увид бил извршен од увидна екипа од СВР Битола.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

04.05.2021 - 11:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега