Трагедија: „Голф“ излета од коловоз на патот Кичево-Охрид, возачот загина на лице место

На Магистралниот пат Кичево – Охрид патничко возило „Голф“ со охридски регистерски ознаки излетало од коловозот, при што 46-годишиот А.А. починал на лице место.

А.А. починал на местото на несреќата, а лекар од Медицински центар Кичево констатирал смрт.

Увид на местото на несреќата извршила увидна екипа на ОВР Кичево.

15.05.2022 - 12:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега