Тонио Сан - гостин во Бомбакис поткастот

Во 12-та епизода од „Бомбакис поткастот“ ќе гостува македонскиот рапер Тонио Сан или РНС. Личноста со која израснавме и од која дознавме што е рапот.

Антонио Аренгеловиќ досега има издадено два студиски албуми, а членуваше и во хип-хоп групациите „Легијата“ и „Green Out“. 

Вечерва во 21 часот на Јутјуб каналот на Бомбакис, со Вашиот домаќин Кристијан Станковски. 

 

21.04.2024 - 15:43

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега