Тлото се затресе, па се слушна силна експлозија: Исплашен татко се обиде да го спаси својот син (ВИДЕО)

 

Снимките од надзорната камера од стан во Бејрут го снимија моментот кога испаничен татко се обиде да го заштити својот син среде силната експлозија што ја потресе либанската престолнина.

Таткото цело време го гушкаше својот син, сакајќи да го смири, за на крајот да го сокрие под маса и со своето тело да го заштити.

Ве потсетуваме дека најмалку една моќна експлозија избувна во Бејрут, а во таа прилика загинаа најмалку 70 луѓе, според податоците на либанскиот Црвен крст.

Се сомнева дека причина за експлозиите бил магацин за пиротехника во пристаништето.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

04.08.2020 - 20:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега