Тинејџери уапсени во Скопје- приведени три лица

Три лица уапсени во Скопје поради поседување на марихуана.

„На 08.08.2020 во 15,30 часот, полициски службеници од СВР Скопје на патот во близина на  местото ,,Тефериќ,, ги лишиле од слобода П.М.(18) и Н.Н.(19) двајцата од Скопје затоа што при извршен преглед кај нив била пронајдена марихуана. По документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 08.08.2020 во 21,00 часот, полициски службеници од СВР Скопје на ул.“Рокомија“, го лишиле од слобода Б.Ф.(19) од Скопје затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. По документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок“ влат од МВР.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

09.08.2020 - 12:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега