Тинејџер загина откако автобус со грчки туристи се судри надвозен знак во Букурешт

 

Едно лице го загуби животот, а тројца се сериозно повредени во сообраќајната несреќа што се случи денеска во Букурешт со туристички автобус, во кој од Грција за Романија се превезувале 47 патници и еден возач, сите грчки државјани, соопштија од Министерството за надворешни работи на Грција, јави дописничката на МИА од Атина.

Од грчкото МНР објаснија дека според информациите од амбасадата на Грција во Букурешт и од Министерството за надворешни работи на Романија, 24 од патниците биле пренесени во локални болници за да им се пружи прва помош.

Тројца од нив тројца се хоспитализирани во сериозна состојба.

 

23.12.2022 - 16:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега