Тетовец нападнат во Скопје поради недоразбирање во сообраќајот

М.Б. (30) од Тетово пријавил во Полициска станица Аеродром дека на 16.05.2022 бил нападнат од З.Ж. од Скпоје.

Тетовецот бил нападнат од 50-годишниот маж по претходно недоразбирање во сообраќајот, на подрачје на Аеродром бил физички нападнат од З.Ж.(50) од Скопје.

Сочинет е записник за констатиран прекршок.

17.05.2022 - 16:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега