Тешко повреден скопјанец донесен на Клиника

Тешко повреде маж бил донесен на Клиника, информира МВР.

„На 10.04.2021 во 11.07 часот во Полициска станица Ѓорче Петров од Итна медицинска помош било пријавено дека во близина на фирма во скопската населба Стопански двор, при вршење на градежни работи на објект се повредил 63-годишниот С.Д. од село Инџиково, скопско. Повредениот е пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, каде му биле констатирани тешки телесни повреди. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје, а известен е и Трудов инспектор“, информира полицијата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.04.2021 - 16:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега