Тешко повреден пожарникар од Кавадарци

 

Пожарникар се здобил со тешки повреди на работното место.

Како што информираат од МВР, станува збор за 44-годишник со иницијали Б.М. од с.Тимјаник, неготинско.

Според пријавеното, тој се здобил со повредите на работното место во Територијалната противпожарна единица Неготино.

Извршен бил увид.

05.06.2023 - 17:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега