Тешко поовреден малолетник во струшко - 24-годишник со „пежо“ удрил во него, итно пренесен во болница

Малолетник се здобил со повреди откако момчќе со автомобил удрило во него.

„На 15.04.2021 околу 18.00 часот на пат во с.Лабуништа, струшко, патничко возило „пежо“, со струшки регистарски ознаки, управувано од А.А.(24) од с.Лабуништа, удрило во малолетен пешак од истото село.

По незгодата, пешакот бил пренесен во Специјалната болница „Св.Еразмо“, каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

Увид на местото на незгодата извршиле Јавен обвинител и екипа од Полициската станица Струга“, информира МВР.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.04.2021 - 11:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега