Тешка сообраќајка во Штип: „Голф“ излета од пат, возачот е тешко повреден

 

Во СВР Штип вчера било пријавено дека на ул. „Брегалничка“ во Штип, патничко возило „фолксваген голф“, со штипски регистарски ознаки, управувано од В.Ш.(41) од Штип излетало надвор од коловозот.

 

Во несреќата возачот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Клиничката болница во Штип.

 

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Штип. 

 

 

12.05.2022 - 11:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега