Тешка сообраќајка во близина на штипската населба Три Чешми, едно лице загина

Тешка сообраќајна несреќа се случи рано утринава на автопатот Штип - Миладиновци во близина на на населбата Три Чешми.

Според првичните информации, во сообраќајката е загинато едно лице.

Портпаролот на СВР Штип Гордана Панајотова за МИА потврдува дека несреќата се случила меѓу товарно возило и авгомобил.

Во моментов на местото на несреќата се екипи на Итна медицинска помош, Противпожарната единица и Полиција, по што ќе се изврши и увид за причините на несреќата.

АМСМ известија дека сообраќајот на автопатот Штип - Миладиновци е во прекин. 

06.02.2023 - 09:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега