Тешка сообраќајка кај Нови Сад, повредените се од Македонија, возачот загинал (ВИДЕО)

Денеска се случи тешка сообраќајка околу 11.50 часот на автопатот во Србија кај Нови Сад во близина на клучката Ковиљ.

Возилото со македонски регистерски ознаки удрило во друг автомобил, при што е забележана голема материјална штета, а едно лице го загуби животот.

Српските медиуми објавија дека има четворица повредени, од кои две деца.

14.05.2022 - 21:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега