Тешка несреќа на патот Демир Хисар-Кичево: Автомобил излета од коловозот

Две лица се здобиле со повреди во сообраќајна несреќа на патот Дмир Хисар-Кичево, инфорами МВР.

-Рано утрово во 05:35 во СВР Битола пријавена е  сообраќајна незгода на патот Демир Хисар-Кичево во атар на село Сопотница, Демир Хисар. Во незгодата патничко мотрно возило „поло“ со охридски регистарски ознаки управувано од Г.Н(42) од Кичево излетало од коловозот при што возачот се здобил со тешки телесни повреди, додека совозачот Х.С(41) се здобил со повреди. Увид извршила увидната екипа на Полициска станица Демир Хисар, соопшти полицијата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.01.2021 - 11:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега