Тепачка во затворот Идризово, едно лице е тешко повредено

Во СВР Скопје било пријавено дека во Казнено-поправната установа Затвор Идризово бил нарушен јавниот ред и мир.

Е.Н.(22) од с.Долна Баница, гостиварско, физички го нападнал Р.Р.(45) од Куманово, кој се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

Се работи на расчистување на случајот.

17.05.2022 - 15:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега