Тажна вест: Почина доктор Јовица Угриновски

„Неуромедика“ објави дека починал доктор Јовица Угриновски.

Најблиските се простија од својот ментор, професор, колега и на Инстаграм профилот на НЕУРОМЕДИКА напишаа:

„Со огромна жалост сакаме да ве известиме дека утрово на 77-годишна возраст по тешко боледување почина нашиот ценет и почитуван Проф. Д-р Јовица Угриновски беше основач и претседател на Управниот одбор на “НЕУРОМЕДИКА”. Менаџерскиот тим и сите вработени изразуваат огромна почит и благодарност за соработката и успесите во работењето. Вечна му слава,“ стои во Инстаграм објавата на Неуромедика.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by NEUROMEDICA (@neuromedica)

29.11.2022 - 12:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега