Таравари влегува во трка за претседател, собра 10.000 потписи

Арбен Таравари влегува во трката за избор на претседател на Република Македонија.

Тој информираше дека ги собрал потребните 10.000 потписи.

„Ви благодарам на секој од вас што во рекордно време ја потпишавте мојата кандидатура за претседател!
Целата оваа кампања нека биде наменета за Вас“ – напиша тој на својот Фејсбук профил.

27.02.2024 - 18:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега