Таравари: Да се формира широка коалиција поради Ковид-19

Генералниот секретар на Алијанса за Албанците, Арбер Таравари вечерва во гостувањето на ТВ21 рече дека во овие моменти потребно е формирање на широка коалиција за справување со коронавирусот.

-Да се формира сега широка коалиција поради коронавирусот, а потоа на локалните избори да одиме и на нови предвремени парламентарни избори, рече Таравари.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.10.2020 - 23:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега