Тања Савиќ договорила свадба со згодниот пилот, таткото на нејзините деца „дивее“

 

Тања Савиќ и Мухамед Муки Бешиќ веќе го договориле датумот на венчавката, но засега тоа го кријат од јавноста. Згодниот пилот повеќе не се дели од Тања, цело време го поминуваат заедно, некогаш на службени патувања, некогаш во Смедерево, а целото нејзино семејство е воодушевено од идниот зет.

-Сестрата Биља и братот Томица многу го сакаа Мухамед. Гледаат колку е скромен, добар и паметен и колку ја сака Тања. Мама Живана и таткото Станиша сега се опуштија. Многу им олеснало кога се увериле дека тоа е вистинска љубов. Најмногу се грижеа како ќе реагираат момците, но Максим и Ѓорѓе од прва го прифатија Муки. Навистина им недостига татковска фигура, а тој знае како да им пријде, полн е со топлина и љубов, плус момците се воодушевени што лета со авион и што ќе им покаже како функционира, вели изворот за српските медиуми.

„Никој од нив веќе не се грижи што ќе прави Душан. Слушнав дека Душан дивее, не знае што да прави со болката, но нема како да се спречи. Тој е вознемирен бидејќи Тања кога ќе се омажи за американски државјанин нема да може да ја уценува како порано, истакнува изворот за Свет и додава дека двојката наскоро ќе го објави датумот на венчавката и дека венчавката ќе се одржи и во Србија и во Америка.

27.10.2023 - 16:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега