Таксист во Скопје преживеал драма: Му се заканиле, па го ограбиле

Во СВР Скопје, вчера во 20:45 часот И.С.(31) од Куманово, вработен како такси возач во компанија од Скопје, пријавил дека, додека превезувал две лица со патничко возило „фолксваген“ со скопски регистарски ознаки, тие со закана му одзеле пари и мобилен телефон, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

01.03.2021 - 16:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега