Тадиќ го „патосира“ Елмас со лакт и доби црвен картон (ВИДЕО)

 

Наполи славеше против Ајакс со убедливи 6-1, а македонскиот репрезентативец Елиф Елмас беше дел од големата победа.

Елмас изнуди и црвен картон за капитенот на Ајакс, Душан Тадиќ, кој го удри со лакт во завршницата од натпреварот.

Судијата веднаш му покажа жолт картон, кој беше негов втор и со тоа заработи исклучување. Србинот претходно доби жолт картон и во првото полувреме поради еден дуел.

04.10.2022 - 23:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега