ТАБЕЛА: Во овие општини има најмала излезеност до 15 часот


Според податоците на Државната изборна комисија Пласница е општина со најмала излезеност на гласачи до 15 часот. Само 12%  од гласачите го искористиле своето право на глас.

Врапчиште

26.778

18,90%

Желино

25.132

20,22%

Маврово и Ростуша

10.343

17,07%

Пласница

5.264

12,57%

Студеничани

17.342

18,74%

Центар Жупа

7.368

13,11%

Шуто Оризари

23.491

19,55%

Во Маврово и Ростуша своето право на глас го искористиле над 17%, додека пак во Врапчиште, Студеничани и Шуто Оризари гласале над 18% од граѓаните.

24.04.2024 - 16:38

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега