(ТАБЕЛА) Пресек на излезеноста до 11 часот за скопските општини

Според последните информации на Државната изборна комисија, до 11 часот најголема излезеност на гласачите во општините во Скопје има во Карпош. Таму 17, 95 проценти од гласачите го оствариле своето право на глас.

Со слични резултати се карактеризира и Кисела Вода. Таму нешто над 17,5 % од граѓаните излегле да гласаат. И 17% од  граѓаните во Ѓорче Петров го оствариле своето право на глас.

Најмала излезност се бележи во Чаир, каде до 11 часот 9, 46% од гласачите го искористиле своето право на глас.  

24.04.2024 - 12:43

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега